Wernisaż Anastasii Kovalevej

Droga Światła

 

"Droga Światła" to niecodzienna kolekcja obrazów wykonanych z suszonych ziół i kwiatów przedstawiająca kompozycje kwiatowe, pejzaże, twarze i inspirujące bogactwem kolorów kolaże.

Pani Anastasia Kovaleva jest Absolwentką Wydziału Malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła Liceum Plastyczne w Mohylewie (Białoruś), specjalizacja sztuka florystyczna.
Do swoich prac wykorzystuje różne materiały naturalne, a w szczególności suszone rośliny.
Prace artystki wielokrotnie były nagradzane
w Japonii, Korei Południowej
i Stanach Zjednoczonych
w kategorii florystyczny kolaż.

Sztuka, która przyciąga

Anastasia Kovaleva swoimi pracami pokazuje, że coś bardzo zwyczajnego, coś obok czego moglibyśmy przechodzić codziennie, niezuważalnie może stać się dziełem sztuki. Ulotność, która może inspirować innych do pasjonowania się roślinami, a które zaś Artystka tak bardzo kocha i z właściwym dla siebie stylem przelewa te uczucia na swoje prace ukazując nie tylko ogromną różnorodność roślin, ich piękna, ale również uwrażliwiając odbiorcę na kwestie środowiska.

Sama forma prac, a więc gotowe już dzieło nie mogłoby zaistnieć, gdyby nie najważniejsza część procesu twórczego, jakim jest poszukiwanie różnych materiałów i eksplorowanie różnych metod łączenia ich w rozlicznych kominacjach.
W obrazach, które prezentuje Anastasia Kovaleva dostrzec możemy subtelne połączenia tradycyjnej japońskiej techniki "Oshibana" wespół ze współczesnym kolażem.

Oprawa wernisażu

 

Wernisażowi towarzyszył koncert zespołu muzycznego Artrio, który uświetnił i nadał dodatkowy kształt ekspozycji dzieł Anastasii Kovalevej - nie zabrakło klasycznego repertuaru, jakkolwiek można było też usłyszeć bardziej współczesne melodie w charakterystycznej dla Artrio aranżacji na harfę, skrzypce i wiolonczelę.

O część odpowiednią dla ciała zadbała Winiarnia Herbal, dostarczając wina i odpowiednie do nich przekąski.

Wernisaż przebiegał w nienarzucającej się atmosferze garden party ze sztuką, radosnego spotkania przyjaciół i entuzjastycznego przeglądu sztuki.

Ekspozycja

 

Wernisaż w hotelowym ogrodzie nie jest końcem "Drogi Światła".

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych zobaczeniem prac Anastasii Kovalevej na żywo, do lobby hotelowego, gdzie do dnia 15 lipca 2023 r. odbywa się wystawa czasowa.

 

Jesteśmy zaszczyceni, że tak niezwykłe obrazy stały się ozdobą naszego hotelu oraz zostały równie ciepło przyjęte przez naszych Gości hotelowych a sama wystawa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Anastasii Kovalevej: